Mezuniyet Elbisesi Seçerken Dikkatli Olun

Haziran ayı birçok genç kızın mezuniyet balosu nedeniyle heyecanla beklediği bir aydır. Yıllardır emek verdiği okulunu bitiren genç kızlar mezuniyet gecesinin en şık ve alımlı genç kızı olmayı hayal ederler. Ancak mezuniyet elbesise seçerken yapılan yanlışlar günlerdir hayalini kurduğunuz mezuniyet gecenizde büyük bir hayal kırıklığı yaşamanıza neden olabilir.

mezuniyet kıyafetleri

mezuniyet kıyafetleri

Mezuniyet Elbisesi Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Mezuniyet gecesi için kıyafet seçmek özen ve dikkat isteyen bir konudur. Mezuniyet elbisesi seçerken yapılan yanlışların başında transparan kıyafet seçmek gelir. Transparan kıyafetler gereğinden fazla dikkat çekeceği için rahat etmenize engel olur ve masumiyetten uzaklaşmanıza neden olur.

mezuniyet

mezuniyet

Çok fazla göğüs ve sırt dekoltesi olan kıyafetler de mezuniyet için çok uygun değildir. Kıyafet seçiminde dekoltenin ayarını vücudunuzun şekline göre yapmanız gerekir. Örneğin çok büyük göğüslü iseniz göğüs bölgesi tamamen kapalı bir elbise tercih etmemelisiniz.

mezuniyet elbiseleri

mezuniyet elbiseleri

Kilo probleminiz varsa yaygın olarak bilinenin aksine altına korse çalışılmış drape elbiseler tercih edebilirsiniz. Çok zayıfsanız dar ve mini kıyafetlerden uzak durmalısınız. Dar ve mini elbiselerin yerine robadan aşağıya volümlü inen balon elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir