Mazot Pompası Nedir?

Akaryakıt istasyonlarının dışında kendi yakıtını depoda toplu olarak tutan birçok insan vardır. Belirli dönemlerde kullanabilmek veya işi için zorunlu olarak deposunda akaryakıt alıp saklayanların bazıları akaryakıt transferinde sıkıntı yaşamaktadır. Çünkü pratik bir şekilde açma kapa ve aktarma noktasını bir depoya kurmak basittir. Bu sistem ile transferi sağlayabilirsiniz. Ancak o depodan ne kadar yakıt alındığını tespit etmek işte normal şartlarda mümkün değildir. Bu nedenle bu işlemler için yapılmış özel pompalar vardır. Mazot pompaları elektronik sayaçlar halinde de bulunmaktadır. Bunları alıp depolara takarak istediğiniz takip kontrolünü elinize alma imkanına sahip olabilirsiniz.

Mazot pompası farklı yapılarda uygulanmak için dayanıklı yapıda üretilmektedir. Duvarlara ve tanklara sabitlenebilir. Kendiliğinden emişli, bypass ile kurulmuş, titreşim önleyici destekler ile birlikte kullanılmaktadır ve mekanik mühür bulunmaktadır. Termik motor ile indüksiyon ve ya aşırı yüklenmelere karşı koruması bulunmaktadır. Üzerinde manuel durdurma ve başlatma butonu bulunmaktadır. Elbette en önemli kısmı nütasyon-disk yer değiştirme akış sayacı özelliği ile mekanik okuma sistemine sahiptir. Böylece kullanılan tüm akaryakıtın hesaplamasını yapabilme imkanınız olmaktadır.

Mazot Pompası Çeşitleri

Akaryakıt istasyonlarında ki mazot pompaları kendi içlerinde güçlerine göre değişmektedir. Aynı zaman da kendi işiniz için alacağınız pompalarında versiyonları bulunmaktadır. Genel olarak akaryakıt istasyonunda bulunan pompalar 3 çeşittir. Bunlar 220V olmakla birlikte dakika da 56, 60, ve 70 litreye kadar yakıt pompalayabilmektedirler. Bu rakamlar büyük istasyonlarda kullanılan makinaların genel rakamlarıdır.

Kendi işiniz veya yerinize depolarınız için kullanacağınız pompalar için daha küçük motorlarda bulma imkanınız bulunmaktadır. Küçük yapısı ile 24V DC, ve dakikada 54 litre yakın aktarabilen pompalar bulunmaktadır.

Akaryakıt Pompalarında Güvenilen İsim

Odaksan firması akaryakıt transfer pompaları üretiminde piyasada sayılı isimlerden birisidir. 10 yılık iş tecrübeleri le bu alanda kendilerine iyi bir yer edinmişlerdir. Yapacağınız projelerinizde odaksan aracılığı ile parça ve motorlarınızı gönül rahatlığı ile alabilir ve daha sonrasında uzun süreli garantiler ile dilediğinizde veya ihtiyacınız olduğunda yedek parça temin edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için http://odaksan.com.tr/fmt-dizel-akaryakit-ve-mazot-transfer-pompalari/ linkine girerek inceleme yapabilirsiniz.”

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir