Çiğ Etin Hamileliğe Etkileri

Bayanların kendilerine en çok dikkat etmeleri gereken dönemlerin başında hamilelik süreci gelmektedir. Yediklerine, içtiklerine dikkat ederek iki canlı olduklarını unutmamaları lazım. Hem kendilerinin hem de çocuklarının gelişimi için doğal besinler tüketilerek hastalıklardan uzak durmak oldukça önemli.

 

Gebelikte çiğ et tüketimi ya da az pişmiş kırmızı et çeşitleri genel olarak bazı problemler ortaya çıkarabilmektedir. Son yıllarda etkili olan kuş gribi ve deli dana hastalıkları düşünüldüğünde kesinlikle çiğ et ve az pişmiş et çeşitlerini tüketmemeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Ülkemizde yaygın olarak tüketilen çiğ köftede bu alana dahil edilebilir. Herkes tarafından beğenilerek tüketilen bu yiyeceğin hamilelik sürecinde tüketilmemesi sizin ve çocuğunuzu sağlığı açısından önemli olacaktır.

Hamilelikte Çiğ Etin Faydaları

Hamilelikte Çiğ Etin Faydaları

 

Gebelikte Çiğ Et Tüketmeyin ve Enfeksiyonlardan Uzak Durun

Salmonella ve toksoplazma olarak bilinen parazitler genellikle çiğ etlerde bulunmaktadır. Bu parazitlerde bazı enfeksiyonlara neden olarak hamileliğinizi olumsuz etkileyebilmektedir. Bu nedenle gebelikte çiğ et tüketmek bebeğinizin ve sizin sağlığınız açısından faydalı değildir.

Çiğ Et

Aynı şekilde az pişmiş etlerden de uzak durmalıyız. Çiğ köfte, salam, sucuk, sosis, çiğ balık gibi yiyeceklerden uzak durmakta fayda var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir