Hamile Yogası

Hamilelik hem anne hem de bebek için 40 haftayı bulan muhteşem bir süreçtir. Bu süreç hem anne ve bebek sağlığını gözetmeyi, hem de doğum sırasında ve sonrasında oluşabilecek güçlüklerden kaçınmak için alınabilecek önlemleri kapsar. Hamilelikte yapılan yoga bu sürecin daha kolay geçmesini sağlayacaktır.

hamile yoga hareketleri

hamile yoga hareketleri

Hamile Yogasına Ne Zaman Başlanmalı, Faydaları Nedir ?

Uzmanlara göre hamileliğin 12. ayına kadar beklenmesi uygundur. bu süre içerisinde vücut gebeliğe geçiş dönemindedir ve bu geçişin tamamlanması beklenir.Hamilelikte yapılan yoga, hamileliğe bağlı duruş bozukluklarını en aza indirgemektedir. Sabah bulantılarını azaltır, solunumu ve dolaşımı düzenler, eller ve ayaklardaki şişlikleri kontrol altına almayı sağlar.Tabii annenin hamilelik dönemindeki psikolojik sıkıntılarını da hafifletecek ve anneyi daha pozitif ve huzurlu hale getirecektir.

hamile yogası

hamile yogası

Bedende ki değişiklikler ile hormonal değişimlere daha rahat uyum sağlayabilmeyi ve ılımlı olabilmeyi sağlar. Annenin ruh sağlığı ve huzurunun hamilelikte çok büyük önem taşıdığı bilinmektedir.Uzun vadede ise hamile yogası, karın kaslarını güçlendirecek ve güçlenme doğum esnasında gerginliği azaltacak, doğumun daha acısız daha kolay ve hızlı gerçekleşmesini sağlayacak, solunumun kontrol edilmesi ile anneye büyük fayda sağlayacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir