Banyoda Ahşap Nasıl Kullanılır?

Banyolarda ahşap tercih edecekseniz iki farklı ahşap kaplama seçeneğiniz bulunuyor. Diğer ahşap türleri neme karşı dayanıklı olmadığı için işlevselliğini kısa süre içerisinde yitirecektir.

ahşap

ahşap

Ahşap seçenekleriniz arasında ilk olarak laminat kaplama yer alıyor. Meşe, çam ve kiraz türlerinden oluşan bu ahşap türü sert yapısı olduğu için banyolardaki neme karşı dayanıklıdır. Laminat parkeleri banyo dolaplarınızda kullanabilirsiniz. Zeminden ısıtma sağanan bir evde yaşıyorsanız laminat parkeleri tercih edebilirsiniz. Laminat parkeler ısıdan ve nemden herhangi bir şekilde etkilenmeyecek türde parkelerdir.

İşlenmiş Ahşap

Diğer bir seçeneğiniz ise işlenmiş ahşap modelleridir. Ahşap görünümü elde ederken neme karşı da dayanıklılık kazanabileceğiniz bu ahşap türü laminat kaplamalara göre biraz daha yüksek maliyetlidir. Laminat parke gibi zeminden ısıtmalı olan mekanlarda kullanılabilir.

banyo

banyo

Ahşap kaplamaları yerlerde kullanmak istemiyorsanız banyo dolaplarında, aydınlatma ürünlerinizde ve tavanlarınızda kullanabilirsiniz. Ahşap kullanımı banyolar için doğru uygulandığı zaman oldukça kolaydır. Kir tutmayan, neme ve ısıya karşı dayanıklı olan ahşap modellerini uzun yıllar boyunca estetik bir biçimde banyolarınızda kullanabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir