Kitap Okumak Servettir

Ülkemizde ne yazık ki okuma oranı halen daha oldukça az. Her ne kadar geçtiğimiz günlerde İstanbul Tüyap Fuarı’nda 2 hafta boyunca yüz binlerce kişi fuar alanını doldursa ve stantlara hücum etse de bu acı gerçek değişmiyor. Her yıl Türkiye’de kitap kuma oranı artması gerekirken daha da azalıyor.

Kitap Okumak Ayrıcalıktır

Kitap Okumak Servettir

Kitap Okumak Servettir

Tabii ki hiç kimsenin bir başkasına cahil demeye ya da herhangi bir hakaret etmeye hakkı yoktur. Ama insanlarımız kesin olarak cahildir. Bunun sebebi de kitap okumanın öneminden bir haber yaşıyor olmalarıdır. Kitap okumak, eşi benzeri olmayan bir ayrıcalıktır. Filmler, diziler daha ilgi çekici gelebilir belki ama okuduğunuz satırlarda rüyalara dalmak kadar güzeli de yoktur.

Kitap okuyarak kendinizi bulabilirsiniz. İzledikleriniz size her zaman bir şey kazandırmaz ama en kötü kitap bile size bir şeyler kazandırır. Okuma alışkanlığınız olur ve daha iyisini ararsınız. Diksiyonunuz düzelir, hayal gücünüz gelişir ve hayata olan bakış açınız bambaşka bir hal alır. İşte bu yüzden kitap okumak servettir.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir