İlkbaharda Fit Olmanın 10 Altın Formülü

Kışın ağırlıklarını üzerinizden atma zamanı geldi de geçiyor bile… İlkbaharı fit ve sıkı bir vücutla karşılamak istiyorsanız sizlerde şimdi söyleyeceğimiz önerileri dikkate almalısınız. Kilo kaybınızı hızlandırmak için öncelikle 10 önemli ipucunu kendinize hedef seçin ve daha sonra bu alanda çalışmalara başlayın.

diyet

diyet

Öncelikle suyu başucunuzdan bırakmamalı ve günde en az 2 litre tüketmelisiniz. Daha sonra yağlı besinleri hayatınızdan çıkarmamalısınız çünkü genelde diyete başlayanlar her türlü yağdan uzak kalmaya çalışıyorlar. Halbuki bir yetişkin insanın aldığı enerjinin % 25-30 yağdan karşılanması gerekiyor. Tamamen yağsız beslenmek vücuttaki yağ dokularının yakılmasına engel oluyor fakat beslenmede fındık, badem ve balık gibi sağlıklı yağlara yer verilmelidir.

kilo vermek

kilo vermek

İlkbahara Fit Girmenin Altın Kriterleri

Eğer diyete başladıysanız mola vererek sürenizi uzatmayın çünkü bu kilo yakımından çok kilo almanıza sebebiyet verecektir. Su yanında süt ve yoğurt mucizesine de inanarak yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

sıvı tüketmek

sıvı tüketmek

Egzersiz yanında uyku sürenizi de dengeleyerek kilonuzu koruyabilirsiniz. Her öğünde protein ilave etmelisiniz. Böylece enerji harcamanız daha kolay olacaktır. Koyu renk üzüm tüketerek de yağlarınızdan kurtulabilir ve egzersizlere daha fazla dayanıklı hale gelebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir