Hamileliğin Yararları 

Birçok anne adayı hamileliğin tek yararının bebek sahibi olmak olduğunu düşünüyorlar. Bunun yanı sıra sabahları yaşanan bulantılar, bacaklardaki kramplar, midede ekşimeler gibi konular anne adaylarını ciddi anlamda etkileyebiliyorlar. Bununla beraber bebeğin gelişmesi adına üretilmekte olan hormonlar, anne adaylarının kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olacaktır.

gebelik

gebelik

Adet Sancıları Sona Erer

Doğum sonrasında başlayacak olan adet döngüsü artık doğumdan öncesindeki gibi ağrılı olmayacaktır. Pek çok kadın geçmiş dönemlerde yaşadıkları çok büyük sancıların, doğumdan sonra birden kesildiğini söylemektedir. Bunun sebebi tam olarak bilinmese de Prostaglandin hormonları adet sancılarında da ciddi rol oynamaktadır.

Kanser Riski Azalıyor

Yapılmakta olan çalışmalar; hamileliğin yumurtalık ve meme kanserine karşı koruyu etki gösterdiğini ortaya koymakta. Araştırmalara göre anne adayları üç aydan uzun bir süre bebeğini emziren kadınlara meme kanseri riski azalmakta.

gebe olmak

gebe olmak

Sağlıklı Alışkanlık Edinilir

Anne adayları bebeklerinin sağlıklarını korumak adına kötü alışkanlıklarını bırakmaya daha eğilimli oluyorlar. Örneğin hamilelik öncesinde sigara kullanan anne adayları hamile oldukları dönemde sigara içmeyi bırakıyorlar. Alkol ya da sağlıksız yiyecek ve içecek tüketen anne adayları, bebeklerinin herhangi bir sorun ile karşılaşmasını istemeyen anne adayları bunun yerine çok daha sağlıklı alışkanlıklar edinmeye başlayacaklar.

Duyular Güçlenir

Hamilelik ile beraber başta tat alma duyusu olmak üzere birçok farklı duyusunda ciddi anlamda güçlenme başlar. Her ne kadar beraberinde sabah bulantıları gibi sorunları da getiriyor olsa da kadınları bu duyular pek çok farklı şeyden korumayı da başarırlar.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir