Instagram Gelişim İstatistikleri

Instagram uygulaması günümüz sosyal ağları arasında en popülerlerden birisi haline geldi. Instagram kuruluşundan bu yana kullanıcı sayısını sadece 4 ayda 100 milyon arttırarak rekor kırdı ve 700 milyon kullanıcıya ulaştı.  Bu istatistiklere göre giderse instagram kullanıcı sayısının yıl sonuna kadar 1 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor.

instagram

instagram

Facebook tarafından satın alınması elbet ki kullanıcı sayısının artması konusunda da oldukça büyük bir destek sağlamaktadır. Son olarak , Aralık ayında 600 milyon kullanıcısı varken instagram şu anda tam olarak 700 milyon kullanıcıya sahiptir. Tüm bu rakamlara baktığımız zaman instagramın piyasadaki diğer birçok şirkete göre yeni kullanıcı edinme oranın önemli oranda daha yüksek olduğunu belirtiyor.

Instagram Uygulmasında Son Özellik

Instagramın tam olara kullanıcı sayısının hızlı artışındaki neden bilinmiyor. Ancak bazı iddialara ve incelemelere göre, istagram kullanıcılarının Snapchat kopyalanan ve Messenger, instagram ve Whatapp’a adepte edilen Facebook’un ” anları ” özelliğinin bu durumun kaynağı olduğu düşünülüyor.

instagram kullanıcıları

instagram kullanıcıları

Bu özellik sayesinde, herkes o anda yaşadıklarını kısa videolar veya fotoğraflar şeklinde yayınlayabilir ve sosyal medya çevresi için 24 saat boyunca görüntülenmesini sağlayabilir. Instagram uygulaması her gün daha farklı ve yeni özellikler ile karşımıza çıkmaktadır. Çünkü güçlü rakiplerine karşı her an boyunca kendisini üst seviyede tutması gerekmektedir. Bu nedenle belli aralıklar ile güncellemeler yaparak kullanıcılarının isteklerini yerine getirmeye çalışmakta ve kullanılabilirliği arttırmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir