Hamilelerin Korkulu Rüyası Düşük

Her kadın o gün geldiğinde anne olmak ve sağlıklı bir şekilde bebeğini kucağına almak ister. Bunun için de sağlıklı bir gebelik süreci geçirmesi gerekir ki bu her zaman mümkün olamayabiliyor.

gebelik

gebelik

 

Bazen anne adaylarının bütün çabalarına rağmen hamilelik sürecinde yaşanan sıkıntılar, gebeliğin istenmeyen şekilde sonuçlanmasına sebep oluyor.

Düşük Hakkında Ne Biliyoruz?

Mutlu bir hamilelik süreci hayal ederken ve her şey yoluna giderken bir anne adayı ne gibi bir sıkıntı yaşayabilir? Bunların en başında gelen ve son derece üzücü olanlardan biri de düşük yapmaktır. Bir kadının büyük umutlarla hamile kaldığı ve bebeğini kucağına alacağı günü iple çektiği bir dönemde düşük yapması onda büyük hayal kırıklığı yaratacaktır.

gebelikte düşük

gebelikte düşük

Peki, bu denli can sıkıcı olaylara sebebiyet veren düşük nedir? Toplumumuzda bunun tam olarak ne anlama geldiğini bilmeyen anne adayları var. Düşük, gebeliğin henüz yarısındayken bebeğin anne karnındaki ekleriyle dışarı atılmasıdır. Diğer bir deyişle düşük, sağlıksız olan gebeliğin sonlanmasıdır ve bunun en büyük belirtisi de anne adayından gelen kanamadır. Her kanama düşük olduğu anlamına gelmese de, böyle bir durumda derhal doktorunuza başvurmanız gerektiğini unutmamalısınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir