Güneş Kremi Yapımı

Güneş kremleri günümüzde piyasada her yaz çeşitlenmekle beraber zaman zaman cilt tiplerine göre dikkat edilmediğinde çeşitli sorunları da beraberinde getiriyor. O nedenle katkısız ve doğal yöntemlerle evinizde hazırlayacağınız güneş kremleri hazırlayabilirsiniz.

güneş kremi

güneş kremi

200 gram tereyağı, 200 gram kozmetik parafin yada bal mumu, 1 çay kaşığı papaya yağı, 1 çay kaşığı nane yağı ve yarım çay kaşığı limon suyu ile evde kendi cilt tipinize uygun bir güneş kremi hazırlayabilirsiniz. Elde edilen bu karışımı buzdolabında bekleterek 15-20 dakika dondurun. Bunun dışında havuç bazlı güneş kremleri de hazırlayabilirsiniz. 2 adet havuç, 4-5 adet karanfil ve susam yağı işinizi görecektir.

krem

krem

Cildinize iyi gelen kakao yağı, susam yağı, kayısı yağı, ceviz yağı ve limon yağı da güneş kremi hazırlarken kullanılabilir. Ayrıca kullanmayı seviyorsanız güneş kremi hazırlarken ozon yağı ve gliserin yağından mutlaka faydalanmaya çalışın. Bronzlaşmak isterseniz bergamut yağı da ilave edebilirsiniz. Bu karışımlar kullanmaya başlamadan 20 gün önce hazırlanması gerekir. Ayrıca karışımı kullanılıncaya kadar her gün sallayarak homojen hale getirmelisiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir