Farklı Çeşitleri ile Benler

Cilt üzerinde doğumsal ya da sonradan oluşabilen benler ciltte mevcut melanosit olarak bilinen renk hücrelerinin bir araya gelmesi ile oluşan açık kahverenginden başlayarak gri veya siyaha kadar değişebilen oluşumlardır.

ben

ben

Renk farklılıkları ile birlikte bazı türleri kabarık şekilde olabilen benler, cilt üzerinde görülen kanser türlerinde en habisi olan Malin Melanoma isimli kansere dönüşebilmesi nedeni ile dikkatte alınması gerekmektedir.

benler

benler

Özellikle Deri Hastalıkları Uzmanı tarafından görülüp değerlendirilmesi gereken benler üzerinde görülen hızlı değişimler dikkatte alınmalıdır. Her tür deri hastalığında olduğu gibi solaryum ve aşırı güneş ışığının olumsuz sonuç yaratabileceği benlere uzman darbe ve uzman olmayan kişiler tarafından uygulanan kesi gibi işlemler de zarar verebilmektedir.

You may also like...

2 Responses

  1. ibrahim dedi ki:

    Benler bazı insanların yüzlerinde çıktığı için korkulu rüyaları oluyor ve ameliyatla aldırma kararı alıyorlar. Aslında aldırmamaları gerekir çünkü sağlık açısından zararları vardır.

  2. ibrahim dedi ki:

    Benler bazı insanların yüzlerinde çıktıkları için korkulu rüyaları oluyor. Görüntüye önem veren insanlar ameliyatla aldırıyorlar ama bu hiç uygun bir yöntem değil çünkü sağlık açısından zararlı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir