Evlilikleri Bitiren Sebepler Nelerdir?

Hiçbir kişi uzun uğraşlar sonrasında kurduğu yuvanın dağılmasını istemez. İnsanlar evlendikleri kişi ile birlikte bir ömür geçirebilmek ve aşkını doyasıya yaşamak ister. Ancak durum bazı zamanlarda bu planlar ve hayaller ile ters düşebilir.

evliliği bitirmek

evliliği bitirmek

 

Evlilikleri bitiren pek çok farklı sebep mevcut durumdadır. Ancak bu sebepler arasında ilk sırada yalan gelmektedir. Evlilikler içerisinde iki kişi de karşısındaki insana güvenmek ister. Güveni bitmiş olan bir ilişki yalanlara da maruz kalıyor ise o evlilik kısa bir süre içerisinde biter.

İhanet ve Maddi Sıkıntılar

Evlilik bitiren bir diğer sebep maddiyat tabanlıdır. Maddi sıkıntılar içerisinde olan çiftler bir süre sonra tartışmaya ve bu sebepten dolayı ayrılmaya başvurabilirler. Kredi borçları ve yapılan harcamalardan sonra bir de bunların üzerine iş kaybetme gibi sıkıntılar geldiği zaman evlilik büyük bir zarar görmeye başlar.

Aldatma ise evlilikler için en tehlikeli durumdur. Taraflardan birinin bir diğerini aldatması genellikle ayrılık ile sonuçlanır.

evliliğin bitmesi

evliliğin bitmesi

Bu tür durumlar dışında hakaret, saygısızlık, aşağılama ve sürekli olarak küçük düşürücü hareketler yapmak da karşınızdaki kişinin size karşı ilgisiz hale gelmesine yol açabilir. Eşiniz ile hangi konuda tartışıyor olursanız olun mutlaka sakinliğinizi koruyun ve iletişim kanallarınızı açık tutun. Tartışmalarda haklıyı ya da haksızı aramak yerine eşinizi anlamayı deneyin ve onunla uzlaşmacı kişiliğiniz ile tartışarak fikir alışverişi yapın.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir