Evi Dağınık Gösteren Dekorasyon Hataları

Bazıları ne yaparsam yapayım evimin dağınık görünmesine engel olamıyorum diye şikayet eder. Bunun nedeninin çoğu zaman fazla eşyaya sahip olmaktan kaynaklandığı düşünülür.  Ancak yalnızca evi dağınık gösteren fazla eşya değildir. Evi dekore ederken yapılan bazı hatalar evin dağınık görünmesine neden olabilir. Sanılanın aksine bazı dekorasyon önerisi ile bu durumu önlemek mümkün.

Yüksek Bakım Gerektiren Mobilya Seçimi

Mobilyalar çeşitli tarza hitap etmek amacıyla çeşitli modeller şeklinde tasarlanıyor. Bazı mobilyalar özellikle koyu renk ahşap mobilyalarda toz ve parmak izlerinin daha kısa sürede belirgin olacağını bilmeniz önemlidir. Ayrıca aynalı mobilyalar da her ne kadar hoş bir görünüme sahip olsalar da hemen parmak izi olmaya müsait parçalardır. Bu tarz mobilyaların bakımına dikkat edilmediğinde evinizin dağınık görünmesi muhtemeldir.

Resim Çerçevelerine Dikkat

Evinizin odasında aileniz ve sevdikleriniz ile geçirdiğiniz bir anı resmeden çerçeveleri samimi bir ortam oluşturmak için sergilemeyi tercih ediyor olabilirsiniz. Ancak yanlış hizalanan resim çerçeveleri odayı dağınık gösterebilir. Çeşitli boyutlarda resim çerçevelerinin konsolda sergilenmesi söz konusu olduğunda küçük ve büyük çerçeveler arasında belirli bir oranda boşluk bırakmak dağınıklığı önleyecek bir ipucu olabilir.

Açıkta Kablo Bırakma

Evinizde dağınıklığı gidermek için neler yapılabileceğini belirleyerek dağınıklığı gizlemenin yaratıcı yollarını aramaya başlayabilirsiniz. Açıkta kalan kabloları dikkate almamış olabilirsiniz. Ancak bu ince kabloların gizlendikten sonra ortamda bıraktığı etkiye şaşırabilirsiniz.

Aşırı Aksesuar Kullanımı

Konsol, orta sehpa, yemek masası veya televizyon ünitesi gibi mobilyaları süslemek ve ortamı biraz daha renklendirmek için çeşitli aksesuarlara başvurulabilir. Ancak her şeyde olduğu gibi ev dekorasyonunda aşırı aksesuar kullanımı dağınık bir görünüm sağlar. Dağınıklığı önlemek için aksesuarları üçlü, beşli, yedili gibi tek sayılar şeklinde gruplandırabilirsiniz. Ayrıca kare masalarda aksesuarların 45 derecelik açıyla konumlandırılması tavsiye edilir.

Halı Boyutu Yanlış Olabilir

Yaşam alanlarınızda mobilya yerleşimi yaparken yanlış halı boyutu seçmek dağınık bir ev görünümü anlamına gelebiliyor. Yaşam alanlarınızın rastgele yerleştirilmiş mobilyalar yerine tek bir birim gibi görünmesini sağlamak için oturma alanınızdaki her bir mobilya parçasının ön ayaklarının halının üzerinde olduğundan emin olun.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir