Dokunmatik Ekran Amazon Echo Hoparlör Çıkıyor

Amazon, Echo adlı dokunmatik ekranlı hoparlörünü kullanıma sunmaya başladı. Yeni model, 7″ dokunmatik ekrana sahip olacak, sözlü soruların cevaplarını ve internet tabanlı telefon görüşmelerini gösterecek. 9 Mayıs itibarı ile ön siparişe açılan ürün, 230 $ civarında…

amazon echo

amazon echo

Geçen hafta birkaç site Echo dokunmatik ekran hoparlörü olduğu iddia edilen cihazın görüntülerini yayınladı. Bazıları dokunmatik ekran tarafından eklenen özellikleri övdü, bazıları ise cihazı çirkin bir ucube gibi gördü. Her iki durumda da, açıklanan özellik setine sahip böyle bir cihaz, Amazon’u baş rakibi Google Home’un önüne koyacak.

Amazon Echo Nasıl Bir Cihaz

Amazon Echo, ilk etapta siyah ve beyaz renk varyantları ile geliyor. Üstünde hoparlör ve kamera barındıran cihaz, video monitör görünümünde, bununla birlikte, başsız bir cihaz üzerinde mevcut olmayan ekranla ilgili zorluklar var. App geliştiricileri artık görsel bir kullanıcı arabirimi geliştirmenin mantıklı olup olmadığına karar vermelidir. Cihazın özellikleri eksik ve ekran bazen sınırlayıcı olabiliyor. Örneğin, müzik kataloglarına sesle göz atmak zor.

amazon echo

amazon echo

Eko telefon ve video görüşmeleri yapabilecek ve merkezi bir yerde bir hoparlör yerleştirmek yaygın olduğu için bu özellikleri eklemek, potansiyel alıcıların cihazı satın almasında etkili olabilir. Ayrıca dokunmatik ekran eklenmesi bazı kullanıcılar için işlevsellik sunuyor.

Eko ile Amazon pazarda komuta sahibi bir konuma sahip ve e-Marketer tarafından yürütülen bir araştırma, Echo markalı ürün yapımcısının, bu yıl Amerika’daki tüm hoparlör kullanıcılarının % 70,6’sına sahip olduğunu söylüyor. Bu, Google Home’un % 23,8’inden ve Lenovo, LG, Harman Kardon ve Mattel gibi daha küçük oyuncuların da önünde.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir