Doğru Bebek Bezi Seçimi

Bebeklerin günlük yaşamlarını ve gece uykularını kalite geçirmesi için bebek bezlerinin seçimi çok önemli.Geceleri ve gün içinde huzursuz olmamaları sağlamak için doğru bebek bezi seçimi iyi yapılmalı.

Bebek Bezi Nasıl Seçili?

Bebek bezini seçerken bebeğin cinsiyeti en önemli kriter. Cinsiyet yapılarının farklı olması ıslaklığın yayılma ve yoğun olma noktalarını etkiliyor.

bebek bezi şeçimi

bebek bezi şeçimi

Artık bebek bezi üreticileri de bu konuda hassasiyet göstermeye başladı. Kız ve erkek çocukları için farklı bebek bezi üretmeye başladılar.

Doğru bez için bebeğin kilosu vücut yapısı da dikkat edilmesi gereken durumlar arasında. Kilolu ya da yapılı bebekler yaşıtların daha büyük bebek bezi kullanmaları gerekir.

Çünkü bebek bezinin küçük olması bebeği rahatsız ve huzursuz eder. Küçük bezler sızıntıya da neden olabilir. Bebek bezlerinin emiciliği de önemli faktörlerden.

bebek bezi

bebek bezi

Sıvıyı hemen emmesi ve hapsetmesi bebeğin huzursuzluk yaşamadan uykusuna ya da oyununa devam etmesini sağlar.

Bezin daime kuru kalan bölgelerinin pamuklu yapıda ve hipoalerjen olması gerekir. Bu bebeğin cilt sağlığı açısında önemli olup seçim yaparken bu durum iyi araştırmalı.

Ayrıca bebek bezinin hava alması bebeğin cilt sağlığı için üzerinde durulması gereken konulardan. Doğru bebek bezi seçimini ebeveynler bu kriterler üzerine oturtursa hem bebekler hem de kendileri daha huzurlu vakit geçirir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir