Cilt Bakımında Kleopatra Güzellik Sırları

Sağlıklı ve güzel görünen bir cilde sahip olmanın yanı sıra her daim genç olmak içinde cilt bakımınıza dikkat etmeniz önerilir. Bu bakım uygulamalarında farklı birçok markanın sunduğu ürünlerden yararlanmanın yanı sıra Kleopatra güzellik sırlarını da bakımınızda uygulayabilirsiniz.

cilt sorunu

Kleopatra muhteşem güzelliği ile bilinirken özellikle her daim genç görünen cildi ile de anılır. Kleopatra bakım uygulamaları arasından yüzünüze uygulayabileceğiniz güzellik sırlarını keşfederek bu bakımına kolaylıkla yer açabilirsiniz.

Gül Suyu

Kleopatra cilt bakımının da cildin nem dengesini sağlayan bir seçimdir. Gerçek gül suyunu cildinizin bakımı için uygulayabilirsiniz. Özellikle günümüzde kullanılan tonik yerine bu gül suyu kullanımını tercih edebilirsiniz.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi Kleopatra tarafından cilt temizliğinde kullanılan ürün idi. Ilık suyun içinde dörtte bir oranında elma sirkesi koyarak bu su ile cildinizi yıkamanız ve kurulama yapmamanız önerilir. Cildinizden kendiliğinden kuruması beklenir ve sonrasından cilt soğuk su ile yıkanır.

Bal

Balın mucizelerinden haberdar olan Kleopatra süt banyosunda da bu mucizeye yer açardı. Bal maskesi uygulamasında gerçek bal tercih edilmesi gerekir. Temiz cilde uygulanacak olan bal bir süre bekletilir. Sonrasında ılık su ile cilt temizlenir. Cildin nem dengesinin oluşmasına destek olurken aynı zamanda ciltte bulunan sorunların giderilmesine de yardımcı olur. Bal maskesi kullanımında özellikle çok yağlı cilde sahip olanlar birkaç damla limon suyu damlatabilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir