Yoğurt ve Karbonat ile Yapılan Maskenin Faydası

Cilt temizliği ve bakımında özellikle kimyasal içeriklere yer vermek istemeyen kişiler daha doğal yöntemleri kullanmayı tercih etmektedir. Oldukça ekonomik bir uygulama olarak da avantaj sağlayan bu uygulamalara yer vererek sizde cilt bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yoğurt

Cilt temizliğinin yanı sıra bakımda da etkili olan yoğurt ve karbonat maskesi özellikle cilt lekeleri ve ciltteki gözeneklerin küçültülmesinde etkilidir. Bunun yanı sıra cildin istenen nem dengesine kavuşmasını sağlayan maske mikropların ciltten temizlenmesinde etki ederken aynı zamanda cilt çukurlarının da giderilmesini sağlamaktadır. Siyah nokta ve sivilce gibi izlerin giderilmesinde de etki etmekte olan maskenin yapımı da son derece kolay ve uygun fiyatlıdır.

Yoğurt ve Karbonat ile Maske Nasıl Yapılır?

Yoğurt ve karbonat karışımlı maskede bir çay kaşığı karbonatta bir yemek kaşığı yoğurt kullanılabilir. Bu aşamada karışımın katı kıvama gelmesi için mısır unu kullanabilirsiniz. Karışımı hazırlamanın sonrasında temiz cilde sürebilirsiniz. Kurumasını bekledikten sona ılık su ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Hafta da bir en fazla iki kez maskeyi yapabilirsiniz. Maske içine sivilceli ya da yağlı cilde sahip olan kişiler birkaç damla limon damlatabilir ve bal koyabilir. Kuru cilde sahip olanlarda bal ekleyerek maskeyi yapabilir. Her maske gibi yoğurt karbonat maskesinde de aşırı yapmak cilt kuruluğuna sebep olabilir. Bu sebep ile en fazla haftada iki defa yapılması önerilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir