Cildin Sağlıklı Parlamasını Sağlayan 7 Püf Noktası

Alınması Gereken Vitaminler Var

Sağlıklı bir cilt yapısı için cilt için hayati önem taşıyan vitaminler var. Bunlar neler derseniz, öncelikle A vitamini ki, A vitaminin bulunduğu bazı besinler; ıspanak, pazı, mercimek, pırasa, brokoli, havuç. Bir diğer vitamin elbette C vitamini, onun da bulunduğu besinler; portakal, kivi, greyfurt, karnabahar, mandalina, limon, brokoli ve E vitamini elbette, ıspanak, fındık, badem, yeşil zeytin, kekik, kuru kayısı ve yine brokoli. Tüm bunların yanında selenyumun da bir biçimiyle alınması gerekiyor.

su içmek

su içmek

Su İçilmesi

Sabah aç karnına içine dilerseniz bir dilim salatalık ve/veya limon ile hazırladığınız ılık su cilt için çok önemli. Ama bunun yanında gün içinde tüm mevsimlerde salt su olarak 2 bardak su mutlaka tüketilmeli.

Nemlendirici ve Güneş Koruyucu Krem

Sağlıklı bir cilt için olmazsa olmaz kavramlardan. Cilt yapısına uygun bir nemlendirici ve güneş koruyucu krem tüm mevsimlerde kullanılmalı. İsterseniz ikisinin bir arada olduğu ürünleri de tercih edebilirsiniz.

Temizleme

Yine cilt tipi ne olursa gece yatmadan önce makyaj yapılsa da yapılmasa da ve sabahları mutlaka cilt iyice temizlenmeli. Alkol içermeyen ürünler kullanılmalı.

Sigara İçilmemeli

İster bir tane, ister bir paket mutlaka uzak durulmalı.

sigara

sigara

Spor Yapılması

Size en uygun olan spor biçimi tercih edilmeli. Sabah yarım saat temiz havada yürüyüş bile yeterli olacaktır.

Beslenme Biçimi

Un, tuz, şeker mümkün olduğunca yaşamınızdan uzak tutulmalı, sebze meyve ağırlıklı beslenilmeye özen gösterilmeli.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir