Cansız Saçlarınıza Can Verin

Saçlar farklı sebeplere dayalı olarak matlaşır, yıpranır ya da eski canlılığını kaybeder. Özellikle de kadınla bin bir çeşit işlemi saçlarına uyguladıkları için söz konusu bu durumlar daha da çok çabuk gerçekleşir. Fön, maşa, boya, jöle ya da diğer tüm uygulamalar üst üste bindiğinde saçlar iyice cansızlaşır, sertleşir. Ama saçlarınızı farklı yöntemler ile siz de tedavi edebilirsiniz. İşte bu yazıda siz değerli okuyucularımız için cansız saçları kendine getirebileceğiniz bazı tedavi uygulamalarını anlattık. Kesinlikle okuyup yararlanmalısınız.

cansız saçlar

cansız saçlar

 

Cansız Saçlar İçin Bazı Tedavi Yöntemleri

 

İlk tavsiyemiz sızma zeytinyağı olacak. Zeytinyağı sayesinde saçlarınız hem beslenir hem de doğal bir nemlendirici etkisi bırakır. Eğer saçlarınız çok kırılıyorsa, çok fazla hasar gördü ise kesinlikle zeytinyağını düzenli olarak kullanmalısınız.

 

Ayrıca elma sirkesi de saçlardaki kepeği ve fazla yağlanmayı ortadan kaldırır. Bu amaçla durulama suyunuza  birkaç damla elma sirkesi ekleyebilirsiniz. Bir diğer tavsiyemiz de yumurta maskesidir. Yumurta maskesi için bir yumurta, bir bardak süt, bir limon ve 2 kaşık zeytinyağı gerekir. Bir kaba tüm sayılan malzemeleri ekleyin ve iyice karıştırın. Eğer saçlarınız uzunsa yumurta sayısını artırabilirsiniz. Bu karışımı saç diplerine ve uçlarına masaj yaprak uygulayın. İyice yemesini sağlayın. En az 5 dakika bu şekilde bekledikten sonra iyice yıkayın.  Ilık ya da soğuk su tercih edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir