Bebek Kıyafetlerinin Yıkanmasında Deterjan Seçimi

Bebeklerin hassas olan cilt yapısına uygun olan tercihlere yer açılması son derece önemlidir. Çamaşır suyu ya da normal deterjanlar ile bebek kıyafetlerinin yıkanması son derece zararlı etkilere neden olarak bebek cildinde tahrişe sebep olabilir. Bunun yanı sıra bebekler için üretilen deterjan seçimine yer verirken paraben ve parfüm içermemesine dikkat etmeniz önemlidir. Aynı zamanda dermatolojik testten geçmiş olan deterjan tercihi de avantajlıdır.

Bebek giyimlerinin yıkanmasında sıvı deterjan ürünlerinin yanı sıra sabun tozu da tercih edilebilir. Daha fazla köpürme daha temiz çamaşır anlamına gelmez. Bu neden ile bu deterjan seçiminde dikkatli olmanız tavsiye edilir.

Bebek Kıyafetlerinin Yıkamasında Püf Noktalar

  • Bebek kıyafetleri etikette yazan kriterlere uygun olarak yıkanabilir. Fakat normal de beyazlar 40 renklilerin ise 30 derece de yıkanması ideal bir tercihtir.
  • Bebek kıyafetlerinin yıkama işleminde ekstra durulamaya yer açmanız da gerekebilir.
  • Yıkanacak olan kıyafetler son derece minik olduğu için file içinde yıkama seçimine de yer verebilirsiniz.
  • Bebeklerin kıyafetleri yıkanırken sadece onun giysilerine yer açarak başka kıyafet ya da eşya koymamanız önerilir.
  • Yıkama sonrasında kurutma ise açık hava da ve güneşte kurutma önerilir. Güneşte kuruma giyside yer alabilen mikropların yok olmasına yardımcı olur.
  • Yıkanan ve kuruyan bebek kıyafetlerini ütülemeniz mikropların ölmesi için oldukça ideal bir yöntem olduğu için tercih edilmelidir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir