9 Popüler Elmas Şekli

Bir pırlantayı kategorize etmek için en basit yol şekli diğer bir deyişle elmas kesimidir. Genellikle 9 farklı seçenek mevcut ve bir elmas şekli bir mücevherin görünümünde en büyük etkiyi yaratıyor.

Yuvarlak Kesim Elmas

Maksimum parıltılı klasik daire şekli, modern elmas kesimlerinin ilkidir ve ilk olarak 1920’lerde popülarite kazandı.

Prenses Kesim Elmas

Keskin açılar ve geniş bir parlaklık ile kare şekli 1980’li yıllarda geliştirilen prenses elmas, modern, temiz çizgileriyle ve çarpıcı ışıltısıyla ünlüdür.

Kalp Kesim Elmas

Farklı uzunluk ve genişlik oranlarına sahip simgesel kalp siluetidir. Armut ile benzer tarzda parlak bir şekil olan kalp kesim elmas, en romantik pırlanta mücevher seçimidir.

kalp kesim

kalp kesim

Yastık Kesim Elmas

Kare veya dikdörtgen şeklindeki kavisli köşeler ve yumuşak, eski faset desenleri ile popülerliği artan antik bir tarzdır.

Markiz Kesim Elmas

Gösterişli markiz kesim, düz çizgiler ve sivri uçlarla, benzersiz oval bir şekildir.  Markiz pırlanta, yüksek boy ve karat (ağırlık) oranlarından birine sahiptir.

Zümrüt Kesim Elmas

Geniş yüzeyi ile zümrüt şekli, yuvarlak ve prenses elmaslardan daha az sayıda yüzeyi ile elmasın ışıltısının üzerindeki berraklığını vurgular.

Oval Kesim Elmas

Güçlü ışıltı ve uzatma efekti ile klasik oval şekilli oval elmas 1960’lı yıllarda geliştirildi, ancak klasik bir his var.

oval kesim

oval kesim

Armut Kesim Elmas

Kademeli parlaklıkla benzersiz damla şekli, gözyaşı elması olarak da bilinir, ayarına bağlı olarak modern veya klasik görünebilir. Uzun biçimi nişan yüzükleri için olağanüstü bir seçimdir.

Asscher Kesim Elmas

Benzersiz hazırlanmış olan Asscher elmasın, kare şekli prenses elmas ile karşılaştırılabilir, ancak kesik köşeleri ve büyüleyici açıları diğer şekillerden farklıdır olarak ayarlar.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir