Balın Faydaları

Bal, eğer kaliteliyse her derde deva olabilecek bir nimettir. Önemli olan; kaliteli olan, doğal olan balı bulmaktır. Piyasada şu anda bal satan bir sürü firma var. Alırken iyi bir araştırma yapılmalı, ona göre alınmalı. Aksi halde; baldan fayda beklerken zarar görme durumuyla karşılaşılabilir.

bal

bal 

Bal Mucizesi

Kaliteli bir bal bulup düzenli bir şekilde tükettiğinizde, her derdinize deva olabilir.

  • Bal, sindirim sistemi için oldukça faydalıdır. Mikroplarla savaşarak sindirim sisteminin düzene girmesinde önemli bir rol oynar.
  • Öksürükten bir türlü kurtulamayanlara bal tavsiye edilir. Ilık suya bal ilave edip içmek, hem öksürüğe iyi gelecek hem de mideyi yumuşatacaktır.
  • Bal, doğal yoldan enerji almanızı sağlar. Kendinizi halsiz hissettiğiniz zaman, enerjinizin olmadığını düşündüğünüz zaman bal yiyerek vücudunuzun direncini yerine getirebilirsiniz.
  • Enerji verici özelliğinden dolayı sporcular için de önerilir. Zira kas yorgunluğu çeken sporculara iyi gelecek ve onlara ekstra enerji verecektir.
sağlıklı bal

sağlıklı bal

  • Bal şekerli olduğu için kilo aldırır diye düşünüyorsanız, tamamen yanlış düşünüyorsunuz. Çünkü tam tersine bal, kilo vermeye yardım eden bir besin. Sabahları ilk suyunuzu, ılık bir şekilde ve ballı-limonlu olacak şekilde içerseniz bu sizin kilo vermenize katkı sağlayacaktır.
  • Cildinde akne, sivilce ve leke problemi olanların; cilt maskelerinde kullandığı bir üründür bal. Maskelerde kullanılan bal, cildi nemlendirip parlaklık verirken; aynı zamanda lekelere de iyi gelecektir.
  • Bal, nemlendirici özelliğinden dolayı saçlar için de çok fazla kullanılır. Saç maskeleri yapılırken içerisine bir miktar bal eklemek, saçları hem nemlendirir hem de saçlara parıltı verir.

Balın mucizevi birçok etkisinden siz de faydalanmak istiyorsanız, düzenli şekilde kullanarak bu nimetten yararlanabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir