Ayakkabı Vurmasına Pratik Çözümler

İnsanların severek aldıkları ayakkabılar kimi zaman kullandıkları daha ilk günde büyük eziyete düşünür, sebebi ayakkabının vurması ve bu nedenden dolayı topuk bölgelerinde su toplama ve yara oluşumudur.  Ayakkabı vurmasından kaynaklı olarak yaşanan su toplama ve yara oluşumlarını minimize etmek, enfeksiyonu engellemek için evlerimizde bazı önlemler alabiliriz.

ayak vurması

ayak vurması

Sirke ve Pişik Kremi Neden Tercih Edilir?

Toplumda bazı insanlar elma sirkesinin su toplamasına veya oluşan yaranın kısa sürede iyileşmesine katkı sağlar. Ayak vurmasından kaynaklanan su toplamalarını patlatmak çok yararlı değildir, çünkü patlama sonrası dağılan su diğer yaraların oluşmasına neden olabilir. Ayak vurmasına iyi gelen ürünlerden birisi de pişik kremidir. Enfeksiyona iyi gelen pişik kremi yaranın da yumuşak kalmasını sağlar.

aloe vera

aloe vera

Ayakkabı vurmasında kaynaklanan yaralarının oluşumunu engelleyecek diğer ürünler ise yumurta, yeşil çay ve deodorant olmuştur. Ayakkabı vurmasının nedenler birisi olarak ayak üzerinde uzun süre durmaktan kaynaklanan şişkinliği söylemekte mümkündür, bu nedenle ayak şişkinliğini gideren aloe vera özlü kremler kullanılmalıdır. Bu bitkisel ürünler yaranın hızlı bir şekilde kapanmasını engelleyerek cildin nemli kalmasını sağlar.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir