Akciğer Kanserinden Korunmanın Yolları

Akciğer kanseri günümüzün en tehlikeli hastalıklarından biridir. Farkına bile varmadan insanın içine girip hayatını tehlike altına alabilecek dozda bir hastalıktır. Bugüne kadar birçok can almıştır. Üstelik sinsi de bir hastalıktır. Ne zaman, kime geleceği belli olmaz. Sizde kendinizi bu hastalıktan koruyun. Bazı önlemler almanız vakti geldi.

hava kirliliği

Sigarayı Hayatınızdan Çıkarın

Akciğer kanserine yakalanmamak için bir şeylerden uzak durmanız gerekiyor. Yoksa sizde bu hastalığın mağdurlarından biri olabilirsiniz. Hayatınızı korumak istiyorsanız bu önlemleri alın. Öncelikle konu akciğer olduğu için ilk olarak akciğer düşmanı sigaralardan uzak durun. Sigara içen bir insanın akciğer kanseri olmasına ramak kalmış demektir. Sigarayı hayatınızdan kesinlikle çıkarın.

çevresel kirlilik

çevresel kirlilik

Sadece içen değil, içenin yanında olanlarda zarar görür. Pasif içicilikten de korunmaya çalışın. Puro ve pipodan da uzak durun. Düzenli beslenin. Temizliğe her zaman önem verin. Ayrıca çevre kirliliği de etkin roldedir. Çevrenizi temiz tutun ve pis çevrelerden geçmemeye özen gösterin. Bu önlemler sizin sağlığınız içindir. Dikkate almanız gerekiyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir