Yaşam Enerjisi Yükseltme Yöntemleri

Yaşam enerjisini yükselten bir diğer olgu da dünyanın da yaşam kaynağı olan güneştir. Güneşli iklime ait bölgelerde yaşayanların vücut direnci soğuk iklimlerde yaşayan halklara göre çok daha iyi durumdadır. Yalnız burada dikkate alınacak nokta çok fazla güneş ışığına ya da sıcak havaya maruz kalmak yaşam enerjinin azalmasına neden olmaktadır. Bu oran yine rüzgar içinde bu şekilde belli oranda rüzgar esintisi alan bölgelerde yaşayanların hızlı karar verme, duygularını daha net ifade edebilme ve çok çabuk tepki gösterme gibi özellikleri bulunur.

Yoga İle Yaşam Enerjisi Kazanma

Yoga İle Yaşam Enerjisi Kazanma

Binlerce yıldır Çin tıbbında ana unsur olarak görülen ve “Ch” adı ile bilinen yaşam enerjisi, batı tıbbında kendine yeni yeni yer edinmeye başladı. Son zamanlarda bu alanda pek çok uzamanın araştırma ve çalışma yaptığına şahit olmaktayız. Gerçekleşen çalışmaların birçoğunda yüksek yaşam enerji sağlamak üzere doğru nefes tekniğini bilmek ve sistemli biçimde uygulamak gerekmekte. Yine yaşamınıza düzenli bir egzersiz programı dahil etmek yaşam enerjinizi oldukça olumlu oranda etkileyecektir.

Pilates ve Yaşam Enerjisi

Pilates ve Yaşam Enerjisi

Son yıllarda ülkemizde yaygın olarak felsefeleri ile birlikte yapılmakta olan Uzakdoğu ve Asya kökenli yoga, tai, chi ve meditasyon gibi kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz. Bu konuda naçizane fikrim her ne yaparsanız yapın öncelikle inanmalısınız. İnanç sisteminize uygun bir egzersiz yöntemi çok daha kolaya uygulanabilir olacak ve sizi çok daha mutlu edecektir. Kendi adıma bir Müslüman olarak namaz düzenli biçimde namaz kılmak, öncelikle kul bilinci ile ibadet görevimi yerine getirmenin verdiği iç huzuru sağlamakla birlikte namazın psikolojik ve fizyolojik etkileri ile insan vücudu açısından için ne kadar yararlı ve gerekli olduğu bilgisi ile çok daha inanarak uygulamaktayım.

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir