Taş Devri Diyeti Nedir?

Her geçen gün yeni bir isim altında karşımıza çıkan diyet tariflerine artık herkes aşina olmuş durumda. Taş devri diyeti de bu diyet türleri arasında bilinen ve yaygın şekilde uygulanan bir diyet olarak karşımıza çıkıyor. Bu diyetin, isminden de anlaşılacağı gibi bin yıllar öncesindeki insanların beslenme listesinde yer alan az sayıdaki gıdaları içeren bir tarifi var.

Taş Devri Diyeti

Taş Devri Diyeti

Taş Devri Diyeti Listesi

Taş devri diyetinde sabah kahvaltısında yenilmesi uygun olan gıda sayısı bir ya da iki taneyi geçmez. Buna göre, kahvaltı için en az bir adet yumurtanın yanında bir dilim ekmek yenmesi öneriliyor. Tıpkı o dönemde yaşamış olan insanların yedikleri gibi, pişirilmemiş ya da çok işlem görüp yapay hale getirilmemiş olan yiyeceklerin tüketilmesi öneriliyor.

Taş Devri Diyeti

Taş Devri Diyeti

Taş devri diyeti listesinde örneğin denizden çıkan balığı yemek serbest iken, balık çiftliklerinde suni yolla üretilen balıklardan yemek yasaktır. Sebzeler genellikle çiğ yenilir. Tuz, un ve şeker gibi beyazlardan mümkün mertebe uzak durulmalıdır. Tabii ki vazgeçilmez nitelik taşıyan ve protein bakımından zengin olan kırmızı etlerin tüketiminde, bir porsiyonu geçmemelisiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir