Nikotin Replasman Tedavisi Nedir?

Özellikle gelişen toplumlarda büyük bir sorun halini alan sigara, hem milli servetin boşa gitmesine, hem de insan sağlığına büyük zararlar vererek, toplumlara zarar verir. Günümüzde birçok insan, sigarayı bırakma yolları arıyor. Ancak birçokları, birçok tedavi yöntemini denemelerine rağmen, ya tekrardan sigaraya başlıyorlar, ya da tedavi yöntemleri bir işe yaramayabiliyor. Sigarayı bırakmak için günümüzde birçok yöntem bulunuyor.

nikotin replasman tedavisi

nikotin replasman tedavisi

Bu yöntemlerden bazıları etkili olmasına rağmen, bazıları hiç etkili olamayabiliyor. Etkili olan yöntemlerden bir tanesi, nikotin replasman tedavisi adlı bir yöntemdir. Bu tedavi yönteminde amaç; sigara içimine sebep olan ve bağımlılık yapan nikotin maddesinin azaltmanın sağlanmasıdır. Bu yöntemde nikotin miktarı, sigaradan daha az bir miktarda düzenli olarak ve kontrollü bir şekilde, sigara bağımlısı olan insanlara verilir.

Nikotin Replasman Tedavisinin Etkileri

Bu tedavi yöntemindeki amaç, aşamalı olarak nikotin miktarını azaltmaktır. Bu sayede bağımlı olan kişi, farkında bile olmadan nikotin bağımlılığından kurtulacaktır.

replasman tedavisi

replasman tedavisi

Yapılan testlerde, bu yöntemi kullanan birçok kişinin, sigarayı kısa zamanda bıraktığı görüldü. Bu yöntemin işe yaraması ile birlikte birçok kişi sigara bağımlılığından kurtuldu.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir