Koltuk Takımı Modelleri

Koltuk takımı modelleri tercih edilirken, hayalinizdeki köşe koltuk takımı hangisi karar vermeniz gerekecektir.

Koltuk takımı ve kanepe evin en önemli parçalarından biridir. Ayrıca en önemli döşeme unsurlarından biridir. Sadece oturma odasının tartışmasız kahramanı değil, aynı zamanda çok işlevli bir nesnedir.

Şimdi rahatlamaya, şimdi şenliğe ayrılmış alan, rahat ama aynı zamanda zarif olmalıdır. İhtiyaçlarımıza en uygun kanepeyi nasıl seçeriz? İşte satın almadan önce dikkatlice düşünmeniz gereken bazı unsurlar ve seçiminizde size ilham verecek bir dizi tasarım modelidir. Şık bir takım, size uzun yıllar konforu sağlayacaktır. Bu yüzden mutlaka seçim yaparken kendinizi güven altına alın.

Şekil ve Boyut

Bir kanepe, oturma odası alanlarına en iyi şekilde uyum sağlamak için doğru orantılara sahip olmalıdır. Bu nedenle, kendinizi bir metre ile donatmak ve uzunluk, yükseklik ve derinliği doğru bir şekilde hesaplamak daha iyidir. Şekil de temeldir. Geleneksel, köşeli, şezlonglu? Seçim aynı zamanda kanepenin ana işlevine de bağlıdır. Konfordan yanaysak, uzanmanın mümkün olduğu bir yarımadayı tercih etmek daha iyidir. Bunun yerine amaç sohbet için bir köşe oluşturmaksa, rahat ama çok derin olmayan koltuk modelleri seçmek tercih edilir.

Stil Sahibi Koltuklar

Klasik, minimal, eski, çağdaş modelleri güvenle kullanabilirsiniz. Kanepenin tarzı diğer mobilyalarla uyumlu olmalıdır. Bununla birlikte, “karşıt” çözümler hariç tutulamaz. Güçlü bir kişiliğe sahip bir öğe seçerek (örneğin, püsküllü bir deri kanepe, parlak bir renk veya belirli bir desen), kanepe odanın en önemli noktası haline gelecektir. En şık modelleri https://www.kinikmobilya.com.tr/koltuk-takimi-pmk5 üzerinden inceleyebilirsiniz!

Son olarak, altın bir kural: Denemeden asla bir kanepe satın almayın! Test sırasında, doğru duruşu sağlaması gereken sırtlığın yüksekliğine ek olarak, ayaklarınızı yere koymanıza ve “batmadan” oturmanıza izin vermesi gereken koltuğun yüksekliğini ve derinliğini dikkatlice değerlendirmek gerekir. Oturma derinliği oturma yeri sizi “battıracak” şekilde olmamalıdır. Estetik önemli olsa da, kanepe denilince akla her zaman rahatlık gelir.

Tasarım kanepeler İhtiyaçlarınıza en uygun kanepe tipini belirledikten sonra geriye sadece piyasadaki en şık koltuk takımı modelleri için ilham almak kalıyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir