Kirpiğinize Uygun Olan Maskara Fırçası Hangisidir?

Her geçen gün markaların kendileri ile ya da rakipleri ile yarışarak sürekli daha hacimli, daha uzun gösteren şeklinde birçok reklam görmeniz mümkün. Fakat aldığınız ürün kirpiklerinizi hiç de hayal ettiğini gibi hacimli ya da uzun göstermediyse kirpiğinize uygun olan maskara seçimi yapmamış olma ihtimaliniz oldukça fazladır. Bazı kişiler için oldukça ideal olan ürün sizin için istenen sonucu vermiyor ise maskara seçiminde kendi kirpiğinize en uygun olan seçimi yapmanız önerilir.

maskara

maskara

Kirpiklere Göre Maskara Fırça Seçimi

  • Solgun ve İnce Kirpikler

Songun ve ince kirpiklere sahip olanlar için hemen hemen her kim kullanırsa ideal sonuç alınması ile ünlü olan klasik kalın fırça modelli seçilebilir. Kirpiklerin daha hacimli görünmesine destek olan bu ürün kat kat uygulanmaya uygun olduğu için özellikle ince yapılı kirpikler için oldukça idealdir.

maskara nasıl seçilir

maskara nasıl seçilir

  • Kısa Kirpikler

Özelikle kısa kirpiklere sahip olup daha uzun bir görsellik kazanmasını istiyorsanız kirpikleri tek tek kavrayarak uzun ve ince fırça tiplerini kullanmanız tavsiye edilir. Fakat bu fırça tipi ile hacim elde etmeniz oldukça sıkıntılı olabilir. Bunun yanı sıra klasik kalın ve sık fırça tipine nazaran aylarca kuruma yaşamadan kullanıma sahip olur.

  • Düz kirpikler

Düz kirpiklere sahip olanlar için kıvrık fırçalar ideal bir seçimdir. Hem dolgunluk hem de uzunluğu aynı anda elde etmeniz mümkün olur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir