IPL Epilasyon Nedir

Dış görünüşünde farklılık yaratmak isteyen kadınlar cilt bakımı yaparlar. Cilt bakımından birçok yol deneyen kadınların günlük olarak tercih ettiği cilt bakımlarından birisi lazer epilasyon olmuştur. IPL Lazer Epilasyon kadınların istenmeyen tüylerden kurtulması için tercih ettiği önemli bir cilt bakım tedavisi olmuştur. Bilgisayar kontrollü ışık tedavisi olan lazer epilasyon, yoğun seçici nitelikte olan ışınların cilde temas etmesiyle birlikte melanin tarafından emilim yapılır.

lazer epilasyon tedavisi

lazer epilasyon tedavisi

Birkaç seans dahilinde yapılan epilasyon uygulaması bölgedeki tüyleri derinlemesine temizler. Tüyle kök kısmından yandığı için kökten tüy çıkması engellenmiş olur. IPL sistemi olarak yapılan epilasyon uygulamasında belirli hususlar vardır. Buna göre öncelikli olarak traş bıçağı ile kıl boyu küçültülmelidir.

Epilasyon Özellikleri Nedir

Yapılacak epilasyon işlemi öncesinde solaryum ve güneşlenmeden mutlak olarak kaçınılmalıdır. IPL epilasyon sistemi ilk seansta bile çok ciddi sonuçlar verir. Seans aralıkları ise yaklaşık 4-6 hafta şeklinde ayarlanır. Epilasyon işleminde kişinin ışınlardan etkilenmemesi için gözlük takması yeterli olacaktır.

epilasyon tedavi süresi

epilasyon tedavi süresi

Lazer epilasyonun güzellik merkezlerinden uygulanan birçok türü vardır. Epilasyon kıl yapısına ve cilt tipine göre değişiklik gösterir. Epilasyon cihazlarının kalitesi çok önemlidir. Kalitesiz epilasyon cihazlarla yapılan uygulamalarda tüyler bilinçsiz şekilde yanarak ciddi sorunların oluşmasına neden olur. IPL Lazer epilasyon diğer epilasyon çeşitlerine göre daha az cilde zarar verir. IPL lazer uygulamasında başarılı sonuç yüzdesi ise oldukça yüksek seviyelerdedir. Cilt ve tüy rengi ise sonucun belirlenmesinde etkilidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir