Hayatınız İle Ne Yapmak İstiyorsunuz?

Görünen ya da görünmeyen kurallar. Töreler, yasalar, gizli açık yaptırımlar. Annenizin, babanızın, çocuklarınızın, patronlarınızın, arkadaşlarınızın sizden beklentileri.

Bitmek tükenmeyen beklentiler. Kızınızın okul taksiti, annenizin alınması gereken ilaçları, patrona sunmanız gereken raporlar, eşinizin sizden istediği o Antep yemeği….

Yukarıdaki listeyi uzatmak mümkün. Tabi tüm bunları yaparken bir robot gibi kusursuz ama bir melek kadar sabırlı, özverili, güler yüzlü olmanız gerekiyor. Peki ama tüm bunları yaparken gerçekten mutlu musunuz?

Aynada Kendini Görmek

Her an bir yerlere yetişmeye çalışırken, hep birileri için sorumluluklarınızı yerine getirmeye çalışırken aynada gördüğünüz insan gerçekten siz misiniz? Yoksa aynada baktığınızdan size hiç de tanıdık gelmeyen biri mi var karşınızda.

kendini görmek

kendini görmek

Evet tüm bunlar sizin sorumluluklarınız ama tüm bu koşturmacalar içinde kendinize ne kadar zaman ayırıyorsunuz? Mesela hasta olduğunuzda hasta olmanın da bir keyfi olduğunu düşünerek yatakta dinlenmeyi tercih ediyorsunuz, yoksa o son noktaya kadar sorumluluklarınızın peşinde mi koşturuyorsunuz?

Ama şunu unutmayın! Siz teksiniz. Siz olmazsanız başkaları da yok. O yüzden bazen kendinizle kalmanız gerekiyor. Bırakın tüm o işler beklesin. Bırakın biraz birileri başının çaresine baksın ama siz de yapmak istediklerinizi yapın. Sinemaya gidin, dans edin, hep hayal ettiğiniz o geziyi gerçekleştirin.

Unutmayın yarın artık bugündür Atilla İlhan’ın şiirinde dediği gibi ve sizi kendi hayallerinizden vazgeçiren her şeye dur demesini çok geçmeden olmadan bilin.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir