Davetiye Seçimlerinde Püf Noktalar

Davetiyelerde seçimler konusunda eğer fikir bulunuyorsa oldukça keyifli bir işlem olurken, ancak bulunmuyorsa ve biraz kararsızlık bulunuyorsa oldukça zorlu bir işlem haline gelebiliyor. Özellikle de tasarımı, adet bilgisi ve kağıt türü gibi konular davetiyelerin seçiminde en önemli kriterlerin başında geliyor.

 

Davetiyeler

Davetiyeler

Bu noktada öncelikle tasarım ve model konusunda karar kılınmalıdır. Bunu yaparken davetiyelerin kesinlikle tasarım yönleri ile göze hitap etmeleri gerekiyor. Seçilen davetiyelerin modellerinin ise düğün sahiplerinin hayallerini ve düğünlerinin temalarını yansıtması gerekiyor. Davetiye seçimleri sırasında adet konusu da çok daha büyük bir önem arz ediyor.@

Davetiye Seçiminde Davetli Adedinde Geniş Davranın

Özellikle de davetiyeler de adet seçimleri sırasında davetli sayısına göre yani her aileye bir adet düşecek şekilde sayının belirlenerek, toplam ve genel adetin belirlenmesi gerekiyor. Tabii bu noktada tek başına gelecek misafirlerinde unutulmaması bu konuda çok önemli detaylardan birisi olarak öne çıkıyor. Ayrıca toplam sayının belirlenmesinden sonra hata payı ve artış ihtimallerini göz önünde bulundurarak, toplam sayının yüzde onu oranında fazla yapılması gerekiyor.

Davetiye tasarımlarında en önemli detaylarda kağıdın cismi olduğundan davetiyelerde tasarım seçerken kağıdın cinsine dikkat edilmesi gerekiyor. Dokulu, düz, ince ya da kalın gibi farklı kağıt cinsleri arasından kafada kurulan etkinin en iyi şekilde göz önünde bulundurulması gerekiyor. Özellikle de düğünün yapılacağı mekan, ulaşacağı adresler, düğün teması ve çok daha fazlası davetiyelerin cinsinde son derece büyük bir önem arz ediyor.

Bunun dışında da öncelikli olarak davetiyenin nasıl bir etki yaratması istendiğine ve bunun yaratılabilmesi için gerekli olan detaylara ilişkin bir taslak belirlenmesi bütçeye uygun şekilde davetiyelerin yaptırılabilmesine olanak sağlıyor. Bu noktada oldukça zengin çeşitliliği ve profesyonel hizmet yaklaşımı ile Sedef Cards markası öne çıkıyor.

En yeni ve en özgün tasarımlara sahip olan davetiyeler için http://www.sedefcards.com/urunler adresini ziyaret ederek, hazır taslakların yanı sıra özel tasarımlar konusunda da kaliteli hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir