Bitcoin Nedir?

Modern çağda büyük bir hız ile gelişmeye başlayan teknoloji sayesinde birbirinden farklı alanlarda etkilerinin görülüyor olması sonucunda da piyasalarda da etkisini en net şekilde göstermeye başladı. Son yıllarda dünyanın her yerinde oldukça popüler hale gelen Bitcoin, Türkiye’de de oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı.

bitcoin

bitcoin

Bitcoin Özellikleri

Sanal para sistemi olan Bitcoin basılan somut bir para birimi değildir. Bu neden ile de günümüzde piyasalarda bulunan diğer para birimlerinde olduğu gibi herhangi bir kağıt ya da madeni biçimi bulunmuyor. Tamamen elektronik altyapıya odaklı dijital bir para sistemidir. Günümüzde modern piyasalara ilişkin olarak uzmanlar tarafından gerçekleştirilmekte olan yorumlarda genel olarak Bitcoin’ e dair farklı görüşler öne çıkıyor.

bitcoin atm

bitcoin atm

Pek çok kişiye göre dünya ekonomilerinin şah damarı konumundaki paraya karşı sistemli bir karşı hareket olarak görülürken bazı kişilere göre ise internet gibi devasa bir dünyanın tüm sınırlarını en net şekilde keşfedebilme ve ortaya çıkartabilme gibi konularda öne çıkan bir sistem olarak görülüyor. Ne olursa olsun oldukça yaygın bir kullanım oranına sahiptir.

bitcoin nedir

bitcoin nedir

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir