Banyo Dekorasyonunda Dikkat Edilecek Hususlar

Banyolar evlerin en özel alanlarından birisidir. Banyo dekorasyonu evinizin daha güzel görünmesine yardımcı olacağı gibi size de bu özel mekanda rahat etme fırsatı sunar. Banyonuzu daha işlevsel hale getirmek ve alanı en iyi şekilde kullanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken hususları gözardı etmemeniz gerekir.

banyo dekorasyonu

banyo dekorasyonu

Banyo Dekorasyonunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Banyo dekorasyonunda en önemli bölüm dolaplar ve duş kabinidir. Dolapların rengi ve işlevselliği önemlidir. Renk seçiminde zemin ve duvar ile uyumlu renklerin tercih edilmesi gerekir. Daha aydınlık bir banyo istiyorsanız banyo dolabınızda açık renklerin tercih edin. Ayna banyoların daha geniş ve ferah görünmesini sağlar. Dekorasyonda aynaya mutlaka yer ayırın. Modern bir banyo istiyorsanız tezgah seçiminizde yeni ve modern çizgide tasarlanmış tezgahları ve armatürleri kullanabilirsiniz.

banyo dekorasyonu

banyo dekorasyonu

Duş kabinleri cam ve polyester olmak üzere iki farkıl tarzda hazırlanabilir. Eğer camı temizlemek sizin için sorun teşkil etmiyorsa cam kabinler polyester kabinlere göre daha şıktır, tercih edebilirsiniz. Diş fırçalığı, çöp kovası, sabunluk gibi banyo aksesuarları seçilirken mekanın genel görünümü ile uyumlu modellerin tercih edilmesi daha doğru olur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir