Stor Perde Nasıl Kullanılır?

Her evin olmazsa olmazlarından birisi perdedir. Her kişinin bütçesine uygun olan perde modellerini farklı desenlerde bulabilmek mümkündür. Özellikle stor perde modelleri desen ve model açısından büyük bir çeşitliliğe sahiptir.

bordo stor perde

bordo stor perde

Stor perdeler açılıp kapanabilir bir mekanizmaya sahiptir. Bu sebeple, mekanizmanın sarılı olduğu durumlarda sağa sola kaymasını önleyebilmek amacı ile sert bir görünümü vardır. Stor perdelerin üretiminde kullanılan kumaşın kalitesi perdenin ömrünü belirlemektedir. Stor perdeler günümüzde polyester, pamuklu, keten ve santuk türü kumaşlardan üretilir. Bu tür perdeler arasından polyester kullanılarak yapılanı genellikle en dayanıklısıdır.

Stor perdeler salon, çocuk odaları, mutfak ve yatak odası gibi pek çok farklı mekanda kullanılabilir. Tül perdeler yerine tercih edilebilen stor perdeler güneşlik olarak da kullanabileceğiniz çeşitlere sahiptir.

Stor Perde Nasıl Temizlenmeli?

Sanılanın aksine stor perdelerin temizliği de son derece basittir. Stor perdeler sert bir yapıya sahip oldukları için toz ve lekeyi tutmazlar. Nemli bir bez ile stor perdenizi silmeniz temizlik için yeterli olacaktır. Perdenizin aşırı kirli olduğunu düşünüyorsanız, 4-5 sene gibi uzun süre zarfı içerisinde perdenizi 3 ile 4 defa yıkayabilirsiniz. Perdenizi yıkarken düz bir zemine koymaya ve kumaşın katlanmamasına da dikkat etmelisiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir