Pilates Nedir?

Pilates ismi bu spor metodunu ortaya çıkaran Joseph Pilates’den ismini almaktadır. Birçok insan pilatesin zayıflamak için yapıldığını düşünür ve halk arasında genel olarak böyle bilinir. Fakat pilates kilo vermek için yapılan bir spor çeşidi değildir. Pilatesin amacı vücudumuzun kondisyonunu düzenleyip, direncini arttırmak için yapılır.

Pilates içerisinde birçok farklı teknik bulunmaktadır. Yogadan, danstan ve jimnastikten parçalar bulunduran pilates, güçlü bir vücut oluşturmak için yapılması gereken en nadide sporlardan birisidir. Kilo vermiş olmasanız da pilates yapan kişi zayıf gözükmektedir. Çünkü vücudun üst bölümünde bulunan kas ve iskelet sistemini tamamen düzenlemektedir. Pilates Ümitköy salonumuza sizleri de bekleriz.

pilates ümitköy

pilates ümitköy

Pilates Kimler Tarafından Yapılabilir?

Pilates yapmak isteyen her birey bunu yapabilir. Hangi yaşta olursanız olun, kolaylıkla yapılabilir. Genelde tercih eden kişiler dansçı ve sanatçılardır. Çünkü kaslarını geliştirirken aynı zamanda öne de çıkarmaz. Sıkı bir görüntü oluşturarak fit gösterir. Pilates konusunda tecrübeli olan stüdyomuz yeni şubesi Pilates Ümitköy stüdyosu ile hizmetinizdedir. Bizimle irtibata geçmek veya merak ettiğiniz soruların cevabına bakmak için http://www.21waypilates.com bakabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir