Koltuk Kumaşı Yırtılırsa Ne Yapılabilir?

Koltuklar zaman içinde eriyen ya da yıpranan kılıfları ile size sıkıntı yaratabilir. Bu sıkıntılara sadece eskiyen koltuklarda değil henüz yeni satın aldığınız koltukta da meydana gelebilir. Koltuklarda kumaşın yırtılması ya da zarar görmesi sıklıkla karşılaşılan bir durum olmak ile beraber bu görüntüden kurtulmak için farklı yöntemler kullanılabiliyor. Bu yöntemler sayesinde yeni koltuğunuzu kullanmaya devam edebilirken eski koltuğunuza yeni bir soluk getirmenin avantajını elde edebilirsiniz.

kadife koltuk

Farklı Fikirleri

Koltuk kumaşında oluşan yırtılmanın ne kadar olduğu ya da tam olarak nerede olduğu da uygulamalar için farklılık gösterir. Öncelikle yırtık olan kısım dikilerek birbiri ile tutturularak daha fazla yırtılmanın önüne geçilir. Bu seçimde kumaş ile aynı renk ip tercihen yer açmanız önerilir.

Bu alan her ne kadar aynı renk ile dikilse de belirgin olacaktır. Eğer büyük bir yırtık var ise internette bulunan kolay koltuk kılıfı dikim seçimlerine yer açabilirsiniz. Farklı bir desen ya da aynı desen ve renk ile çözüme ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra koltuk şalları da dikilen bölgenin kapatılmasında etkili olacaktır.

Bunların yanı sıra daha küçük olan yırtılmalarda ise yamalar kullanılabilir. Tüm koltuk için uygulanacak olan bu yöntemde çiçek desenler ya da farklı seçimlere yer vererek hem hoş bir koltuk tasarımı yaratırken hem de kötü görüntüden kurtulmanın avantajını elde edebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir