Ezme Makinası

Türk mutfağı kuşkusuzdur ki en lezzeti mutfaklara sahip olan ülkelerden birisidir. Gerek yemeklerimiz gerek ise tatlılarımız ile ön plana çıkmaktayız. Bu lezzetin kaynağı yemeği sade yapmaktan ziyade içerisine kattığımız, eklediğimiz besinlerdir. Bu besinler bazen direkt olarak eklenirken bazen ezilerek, püre halinde veya kendisini belli etmeyip yalnızca tadını verecek şekilde eklenir. 

Tatlılara bakıldığında fındık, fıstık, badem veya ceviz şerbetli olan tatlılarda sıkça karşımıza çıkmaktadır. Bu kuruyemişler tatlıya eklendiğinde ayrı bir tat katar. Fakat bazı kişiler bu besinlerin ağza gelmesinden rahatsız olmaktadır. Bu durumda tatlı firmaları bunları ezme makinası ile ezerek sürülebilir kıvama getirir ve içerisine ekler. Bu yöntem ile birlikte hem rahatsız olan müşterilerin problemi çözülür hemde aynı lezzet yine yakalanır. Ezme makinası her ne kadar bilinmiyor olsada birçok firma tarafından tercih edilen bir makinadır. Yalnızca bu tarz işler için değil aynı zamanda tahin yapımında susamın ezilmesinde de kullanılmaktadır.

Ezme Makinası

Ezme Makinası Nedir?

Ezme makinası, fındık, fıstık, ceviz, badem, susam ve haşhaş gibi birçok besini ezerek püre kıvamına getirmeye yarayan bir makinadır. Saatlik ortalama üretim kapasitesi besinden besine değişmektedir. Örneğin bir fıstık için saatte 25 kilogram’a kadar ezebilirken bir haşhaş için bu ortalama ezme miktarı 40 kilogram’a kadar yükselmektedir.

Ezme makinası hem küçük ölçekli hem orta ölçekli hem de büyük ölçekli işletmelerin kullanımı için uygundur. Maksimum hız ile yüksek işlevsellik potansiyeline sahip oluşu ile kaliteli ezmeler ortaya çıkarmaktadır. 

Ezme Makinası Kullanım Alanları

Ezme makinasını kullanım alanları bazlı bakıldığında oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Tahin üreten firmalar, tatlı firmaları, bakkallar, marketler ve fırınlar tarafından sıkça tercih edilen ezme makinası oldukça işlevsel bir yapıya sahiptir. Tüm işletmeler susamı, fıstığı, cevizi veya bademi bu makina yardımıyla çok rahat bir şekilde enfes lezzete çevirebilmektedir. 

Fiyatları bakımından incelendiğinde çokta maliyet gerektirmediği için küçük işletmeler dahi rahatlıkla ürünü edinebilmektedir. https://www.demirbasmakina.com/ezme-makinasi linkindeki ürün piyasa ile karşılaştırıldığında fiyat performans olarak en doğru tercih olacaktır. Demirbaş Makina yıllardır süre gelen ve bu makinalar için üretim yapan bir firmadır. Bunun beraberinde getirdiği profesyonelliğe güvenerek rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.

You may also like...

1 Response

  1. Ayşe Kaya dedi ki:

    Ezme makinesi bizim için bir ihtiyaçtı uzun araştırmalar sonucu Demirbaş Makine firmasını bulduk ve Ezme makinesi ürününü aldık Gerek fiyatı gerek performansı olsun şuanda çok memnunuz. İşletmesi olan yada bu ürünlere ihtiyacı olan arkadaşlara tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir